Službene WEB stranice

STEPINČEVO 2024

Stepinčevo, 10.veljače obilježavamo 64. godišnjicu smrti blaženog Kardinala Alojzija Stepinca te je ove godine palo na subotu, pa je lijepo vrijeme i neradni dan omogućio dolazak brojnih hodočasnika i gostiju u Krašić. Nekoliko tisuća ljudi tokom dana prisustvovalo svetim misama u 08:00 h, 10:30 h i u 17:00 sati. Svečanom misnome slavlju u 10:30 sati i nakon svete mise polaganju cvijeća  kod spomenika kardinala Alojzija Stepinca odazvali su se visoki dužnosnici i brojni gosti iz prijateljskih općina i gradova. Kao i svake godine članovi DVD-a Krašić sudjelovali su u organizaciji te smo pomagali PU Jastrebarsko tim povodom na trgu uz mnogobrojne udruge i obrtnike članovi DVD-a Krašić kuhali su vino te su istog dijelili za sve hodočasnike i drage nam goste.